MEDIA O NAS
stinger-strzelanie-usaf-1.qnvx
USA odtwarzają produkcję Stingerów
Zdzisław Zieliński

Stany Zjednoczone zwiększają zdolności produkcji zestawów przeciwlotniczych Stinger – poinformował Jane’s. W tym celu konieczne jest odtworzenie zdolności produkcji kluczowych elementów systemu naprowadzania.

…W innej sytuacji w stosunku do Amerykanów jest polski przemysł. W Polsce cały czas kontynuowano produkcję kompletnych przenośnych zestawów przeciwlotniczych, które dostarcza skarżyskie Mesko. Za ich systemy naprowadzania odpowiada współpracujące z Mesko CRW Telesystem-Mesko z Lubiczowa pod Warszawą. 

Krajowa produkcja idzie równolegle z rozwojem i modernizacją potencjału, co daje bardzo dobre osiągi, plasujące polskie zestawy w absolutnej światowej czołówce.

I tak, o ile do Gromów CRW Telesystem-Mesko dostarczało układy odbiorcze oparte o fotodetektory, to już w Piorunach stosowane są innowacyjne systemy detekcyjne wykorzystujące fotodiody odbiorcze. Dzięki temu możliwe jest skuteczne wykorzystanie polskich zestawów nawet w bardzo trudnych warunkach, przy silnych zakłóceniach oraz wobec trudnych celów, w tym przy niskiej sygnaturze termalnej.

https://defence24.pl/przemysl/usa-odtwarzaja-produkcje-stingerow